• Články mládež

• 11.02.2013

Výsledky přípravných utkání mládeže z víkendu 9. - 10. února 2013

O víkendu sehrál nejstarší dorost dvě utkání se Slavii. U19 prohrála 3:5, U18 0:10. Naopak mladší dorost U17 porazila v rámci zimního turnaje na Meteoru Junior 9:0. Starší žáci U14 prohráli se Slavií 0:3. Mladší žáci U12 zvítězili 12:9 nad Admirou a druhý den se umístili na 5. místě turnaje v Neratovicích.

SK Slavia Praha - FK Dukla Praha U19 - 5:3 (2:2)

Branky: 16. Slavia, 35. Slavia, 58. Slavia, 65. Slavia, 69. Bartůněk (Tetour, Gajecký), 87. Slavia PK - 4. Tetour (Toman, Brejcha), 21. Hrazdíra (Bartůněk).
Sestava: Kořínek (70. Hodan) - Ksandr, Begič, Šupina, Preisler- Brejcha, Tetour, Hrazdíra - Bartůněk, Toman, Steinocher (65. Gajecký).

Trenér Jaroslav Hynek k utkání řekl: "Slavie má velice kvalitní tým. Hráči jsou technicky a kombinačně silní, a to ukázali po celou dobu utkání. Nám se je podařilo v prvních dvaceti minutách zaskočit a dvakrát jsme vedli. Pak utkání nabralo tempo a z převahy Slavie jsme měli krátké, ale silné pasáže, kdy jsme byli schopni soupeře i přehrát. Od 55. minuty jsme měli velmi slabou patnáctiminutovku a na konci dvakrát inkasovali. Ale jsem rád, že nás to vyburcovalo k další hře a dokázali jsme snížit. Myslím, že jsme měli sílu i na srovnání. Situaci jsme si však zkomplikovali 3 minuty před koncem složitostí v našem pokutovém území, která vyústila v penaltu Slavie. Věřím, že se muselo utkání líbit. Pro nás krásná konfrontace s jen pozitivními zjištěními pro další práci. Klukům děkuji, hráli moc hezky."

SK Slavia Praha - FK Dukla PrahaU18 - 10:0 (2:0)

Branky: 22., 38., 59., 64., 70., 75., 82., 84., 86., 90. Slavia.
Sestava: Hodan – Klár, Halbich, Vyjdák, Bezděk (60. Kulikov) – Stuj, Benda, Troníček – Soukup, Gajecký (55. Kříž), Tříska (45. Romanovskyy).

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta: "Pro některé naše hráče to byl životní zápas, protože ještě před tři čtvrtě rokem hráli nejnižší pražskou dorosteneckou soutěž a nyní nastoupili proti silnému výběru, který pravidelně obsazuje přední příčky nejvyšších mládežnických soutěží. Pro jiné to byla naopak trpká lekce v konfrontaci se svými vrstevníky, proti kterým již několikrát nastoupili, a se kterými se momentálně měřit nemohou. Pro nás trenéry byl zápas také velmi poučný a o našich hráčích nám leccos ukázal. I přes vysokou porážku se v zápase objevila i světlá místa a hlavně v prvním poločase jsme měli několik zajímavých momentů, od kterých se můžeme odrazit a postupně pracovat na zlepšování."

Junior Praha U19 - FK Dukla Praha U17 - 0:9 (0:5)

Branky: Beneš 4x, Vachoušek, Komárek, Sedláček, Bezpalec, Veliký.
Sestava: Němčanský - Nadri, Komárek, Vosátka, Rublič - Sedláček, Bezpalec, Petrák - Beneš, Vachoušek, Veliký.

FK Dukla Praha - SK Slavia Praha U14 - 0:3 (0:3)

FK Admira Praha - FK Dukla Praha U 12 - 9:12 (2:5)

Branky: Novák 2 1/2, Janků 2, Žůrek 1 1/2, Čečetka 1, Linhart 1, Matoušek 1, Stanislav 1, Pospíchal 1, Ludvíček 1.

Turnaj Neratovice U12

FK Dukla Praha - FK Baumit Jablonec U13 2:3, Motorlet Praha U13 0:2, Union Čelákovice U13 4:2, FK Neratovice II U13 2:4, SK Union Vršovice U12 3:1, FK Neratovice I U13 2:5, FK Brandýs/Boleslav U13 3:1, FK Tatran Kadaň U13 4:2.