• Preview k zápasu

• 05.02.2013

Duklu čeká první utkání v rámci soustředění na Kypru

Třetí den herního soustředění na Kypru se nesl ve znamení nácviku standardních situací a kombinací. Není divu, už zítra prověří první tým Dukly své schopnosti proti PFC Botev Plovdiv.

Botev Plovdiv je bulharský fotbalový klub, který se letos navrátil do tamní nejvyšší fotbalové soutěže. Od roku 1912, kdy byl klub založen, dvakrát vyhrál bulharskou ligu a dvakrát bulharský pohár. Zajímavostí je, že kromě Dukly se s Plovdivem utkají i naši spolucestující z letadla FK Teplice a Slovan Liberec.

V bulharském klubu působí od začátku sezóny 2012/2013 záložník a zároveň bývalý hráč Teplic Tomáš Jirsák.

S Botevem Plovdiv se Dukla utkala i během letního soustředění v rakouském Hinterstoderu. Utkání skončilo výhrou Dukly 1:0, když se prosadil ve druhém poločase Jan Svatonský.

FK Dukla Praha - Botev Plovdiv 1:0 (0:0)

Branka: 61. Svatonský

Sestava: Kučera - Romera, Štětina, Božič (46. Borek), Pospíšil (75. Hašek) - Podrazký, Kalouda (62. Marič), Ouedraogo (46. Tenkl) - Svatonský (86. Vrzal), Pospěch (62. Pázler), Engelmann (75. Berger)