• Články dorost

• 08.10.2012

Výsledky dorosteneckých týmů

O víkendu sehrála rezerva staršího dorostu a mladší dorost tři utkání. Proti Horním Měcholupům hrál starší dorost, který remizoval 1:1. Mladší dorostenci zajížděli do Hradce Králové, kde oba celky prohráli. U17 1:8 a U16 0:7.

FK Dukla Praha U18 - SK Horní Měcholupy - 1:1 (0:0)

Sestava: Kořínek – Buchar, Filip, Halbich, Ksandr – Vrkoč, Troníček (46. Stuj), Volek (63. Romanovskyy) – Gajecký (46. Benda), Kříž, Tříska (55. Soukup).
Branky: 69. 1:0 Halbich (Stuj, Vrkoč) - 75. 1:1 H. Měcholupy.

Tomáš Kulvajt: "V prvním poločasu jsme měli mírnou herní převahu, když jsme si vytvářeli šance kombinační hrou. Soupeř naopak hrozil standardními situacemi a rychlými protiútoky. Ve druhém poločase měli naopak převahu hosté z Měcholup, nám se však podařilo vstřelit po rohovém kopu vedoucí branku. Vyrovnání ale přišlo vzápětí, též po standardní situaci. Poté jsme měli dvě dobré šance na vítězný gól, které jsme neproměnili, minutu před koncem nás naopak podržel brankář Kořínek při tutovce hostů. Na šance skočil zápas nerozhodně 6:6 a tak je i konečná remíza spravedlivá."

FC Hradec Králové - FK Dukla Praha U17 - 8:1 (3:0)

Sestava: Vávra (41. Němčanský) - Bohánek (45. Vachoušek), Malý, Melichar, Kozel - Petrák (61. Cvrček), Vorel, Farkaš - Bezpalec, Beneš, Kolařík (52. Vosátka). Trenér: Langer.
Branky: 11. 1:0 Hradec, 16. 2:0 Hradec, 21. 3:0 Hradec, 44. 4:0 Hradec, 50. 5:0 Hradec, 65. 6:1 Hradec, 68. 7:1 Hradec, 80. 8:1 Hradec - 55. 5:1 Bezpalec (as. Farkaš).

Hodnocení trenérů: "V utkání proti vedoucímu týmu naší soutěže soupeř celou dobu utkání potvrzoval svou herní kvalitu a pohybovou i běžeckou vyspělost. Přesto jsme se snažili celou dobu utkání hrát aktivně s tlakem na míč a s odvahou do útočné činnosti. Tímto způsobem hry jsme si v první desetiminutovce vypracovali tři silné brankové příležitosti, nastřelili tyč i domácího gólmana. Domácí pak kontrovali vypracovanými akcemi a rozjeli svůj brankostroj. Výkon našeho týmu v první půli byl sympatický, scházela větší kvalita v koncovce. Po pauze jsme sice vstřelili hezkou branku po spolupráci Farkaše s Bezpalcem, hru však měli v moci domácí. Našim střídajícím hráčům se nepovedlo zvednout konkurenceschopnost týmu, hra v defenzivě postrádala vyšší organizovanost i potřebný důraz. Pozitivem, oceněnou i domácími, byla naše snaha o hru."

FC Hradec Králové - FK Dukla Praha U16 - 7:0 (2:0)

Branky: 15. 1:0, 36. 2:0, 47. 3:0, 53. 4:0, 62. 5:0, 64. 6:0, 68. 7:0.
Sestava: Hladký - Dostál (45. Mamedov), Pártl, Pešička, Šťastný - Šíma, Sell, Kozel - Tylšar, Brabenec (40. Hájek), Šahini.

Hodnocení trenérů: "Zápas s Hradcem nám ukázal, kolik práce nás ještě čeká, aby Dukla mohla konkurovat těmto týmům v mládežnické kategorii. I přesto chci vyzvednout hru týmu, který se do poslední minuty nevzdával. Především výkon Lukáše Pártla byl příkladným pro ostatní."