• A-tým

• 14.02.2018

Tisková konference před startem jarní části sezony

Předsezonní tisková konference proběhla v útrobách stadionu na Julisce. Zúčastnili se jí předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner, výkonný ředitel Ing. Michal Šrámek, sportovní ředitel Günter Bittengel, trenér A týmu Mgr. Jaroslav Hynek a současný kapitán A týmu Filip Rada.

Bohumil Paukner hovořil o významném roku pro Duklu. "Rok 2018 je pro nás rokem významným, protože letos uplyne 70 let od založení klubu. Máme mnoho důvodů toto výročí připomínat. Historie je krásná věc, my ji budeme připomínat, ale nyní žijeme naší přítomností."

Michal Šrámek se ve svém hodnocení nejprve vrátil k podzimní části sezony. „ Máme za sebou podzim, který můžeme hodnotit dvěma pohledy, a to na domácí a venkovní zápasy. Jednoznačná snaha sportovního úseku musí být zlepšení výkonnosti a výsledků ve venkovních utkáních. Co se týká pohybů v týmu během zimy, tak přišel Mohamed Doumbia, což je velmi mladý a nadějný hráč, o kterém věřím, že ještě uslyšíte.“

Günter Bittengel komentoval celkovou stabilizaci kádru. „Stabilizace týmu je v souladu s celkovou strategií klubu. Po značné fluktuaci kádru v minulých letech se snažíme vydat se cestou větší kompaktnosti a dlouhodobější práce s týmem. Z toho důvodu nedošlo v zimě k výrazným pohybům v mužstvu. Týmu věříme a chceme mu poskytnout prostor pro dlouhodobou koncepční práci a rozvoj.“

Jaroslav Hynek bilancoval zimní přípravu. „V přípravě jsme nedostávali branky z toho, že by nás soupeř výrazně přehrál, ale spíš po individuálních chybách. Myslím si, že pokud bude tým pracovat komunikačně a kompaktně tak, jak jsme na podzim odehráli domácí zápasy, tak můžeme zahrát i v defenzivní fázi velmi dobrá utkání. V silách týmu to jednoznačně je.“

Filip Rada se vyjádřil směrem k novému spoluhráči Mohamedu Doumbiovi.“ Na svůj věk má velkou kvalitu. Je to hráč do kombinace a svojí mladostí a dravostí nám může výrazně pomoct.“