• Ženy

• 06.09.2017

Patronky týmů se rozjíždí

Vysněné bylo převedeno k činům. Přes letošní léto se podařilo spustit projekt Patronky týmů. Hráčky z A týmu budou pravidelně navštěvovat tréninky našich mladých nadějných baletek. Lenka Dolejšová to celé odstartovala, vše se osvědčilo a jdeme do toho ve velkém.

V čem projekt spočívá? Hráčky A týmu několikrát v měsíci navštíví trénink a také rády podpoří holky i v některém utkání. V tréninku se hráčky zapojí i trenérsky, povedou cvičení a budou se snažit holkám předat své zkušenosti. V rámci setkání proběhnou i povídání nejen o fotbale, ale i životních cestách a všem, co malé bude fotbalistky zajímat. Pro hráčky vidíme přínos pro posílení vztahu ke klubu, budou mít možnost předat své zkušenosti a také například v tom, že uvidí fotbal i z druhé strany - té trenérské. Zároveň věříme, že malé fotbalistky budou chtít podpořit své patronky a pozvednou diváckou kulisu především při domácích utkání našich žen.

"Nenazvala bych to úplně projektem, spíše spontání akce, která bude bavit všechny zúčastněné. Před letní pauzou byly osloveny hráčky A týmu, aby se více zapojily a ukazovaly na akcích našich nejměnších. Návrhu se okamžitě chytla naše brankářka Lenka Dolejšová, která holky stihla ještě navštívit v tréninku a podpořit v zápase. V srpnu se za holkama vydala i na soustředění a v září brankařkám z WU11 darovala rukavice. Odezva? Neuvěřitelná. Holky ji doslova žerou a vždy se na ní velmi těší. Toto celé nás utvrdilo, že Patronky týmů mají smysl.

Zájem navštěvovat nejmenší baletky, učit se společně s nimi a ukázat jim svůj um oslovilo i několik dalších hráček. V současné době mají patronky kategorie WU9, WU11 a WU13, starší týmy zatím ne, uvidíme do které kategorie si je malé baletky dovedou :). Níže uvedené Patronky nejsou všechny, tréninky chtějí navštěvovat i další hráčky A týmu, některé bohužel nemohou zaručit pravidelnost, kvůli svému pracovnímu vytížení.

S myšlenkou jsme si pohrávali již dávno. Sama jako hráčka jsem měla pozitivní vztah k dětem a k jejich trénování. Když vidíte jejich snahu, nasazení a upřímnost, prostě jim propadnete. Malé holky naopak vždy zajímá pro ně velká fotbalistka, jak začínala, co hraje, co dělá i jinak. Vždy se v něčem najdou a chtějí být jako ona.

V květnu jsme pořádali turnaj základních škol, který podpořila již zmíněná Lenka Dolejšová s Kristínou Košíkovou. Holky (ten den poprvé fotbalistky) si od nich nechaly podepsat vše možné i nemožné. Podpisy s věnováním byly vidět nejen na kartičkách, ale i na věcech a ke zděšení rodičů i na různých částech těla.

Myslím, že návštěva hráček z A týmu u jednotlivých kategorií má velký význam pro všechny strany. Však i ty největší fotbalistky se mohou mnohé naučit od té nejmenší a stoprocentně i naopak. Přeji holkám, aby měly skvělé Patronky týmů a malé baletky velkým vykouzlily úsměv na tváři." řekla k projektu Maruška Havlasová.

Lenka Dolejšová

Narozena: 8. 7. 1984

Patronka týmu: Starší přípravka WU11

"Na Dukle působím pátou sezónu a jsem brankářka. S Duklou jsem prožila nejhezčí fotbalové chvíle, které jsou spojené hlavně s postupem do nejvyšší soutěže. Díky Dukle jsem našla i další smysl v tom, proč mě fotbal tolik naplňuje. Můžeme se věnovat malým fotbalistkám a předávat jim naše zkušenosti."

Ivana Kantarská

Narozena: 31. 8. 1995

Patronka týmu: Starší přípravka WU11

"Od malička som tancovala a hrala rôzne športy, až som sa napokon dostala k futbalu. Do lopty aktívne kopem 12 rokov a na Dukle začínam druhú sezónu na poste krajnej útočníčky. V budúcnosti by som sa futbalu chcela venovať aj ako trénerka, preto verím, že sa s našimi mladými baletkami máme vzájomne čo naučiť."

Kristína Košíková

Narozena: 20. 12. 1993

Patronka týmu: Mladší žákyně WU13

"S futbalom som začala v druhej triede na základnej škole. Po dvoch rokoch som to skúšala tiež s baletom, kde to som mnou dlho nevydržali a v 13tich ma poslali naspäť k futbalu. Od tej doby sa naplno venujem futbalu, ako v klube, tak na reprezentačnej úrovni. V Dukle Praha pôsobím druhú sezónu, na poste stredného obrancu."

Veronika Kozlíková

Narozena: 13. 8. 1993

Patronka týmu: Mladší přípravka WU9

"K fotbalu jsem se dostala v osmi letech, díky svému tátovi, který dělal rozhodčího. Letos jsem na Dukle sedmou sezónu. Nastupuji ve středu zálohy, kde se snažím tvořit hru. Ráda bych své fotbalové zkušenosti chtěla předávat i dál, aby vyrostly další fotbalistky, které budou hrdé na svůj klub. Také aby zůstaly u sportu, který je doufám naplňuje jak na hřišti, tak mimo něj."

Eva Rychtarová

Narozena: 26. 7. 1995

Patronka týmu: Mladší přípravka WU9

"Na Dukle působím 3 a půl roku. Můj post je levé křídlo. Díky fotbalu jsem poznala spoustu přátel a také prožila úžasné okamžiky, které mi už nikdo nevezme. Proto se těším na novou výzvu, která je práce s dětmi, jelikož navíc studuji pedagogickou fakultu."

Klára Zemjánková

Narozena: 29. 7. 1993

Patronka týmu: Mladší žákyně WU13

"Fotbal hraji od deseti let. V mládežnických kategoriích jsem působila ve Spartě. Na Dukle začínám druhou sezónu na postu střední zálohy. Ráda bych něco málo zkušeností, co mám, předala našim mladším talentovaným nástupnicím."