PORTRÉTY Z JULISKYDaniel Kotek
    FANSHOP

Rozloučení se sezonou na Julisce obstará zápas se Zlínem

16. 5. 2017 | Redakce

Rozloučení se sezonou na Julisce obstará zápas se ZlínemJuliska v sobotu přivítá ligové utkání naposledy v tomto ročníku. Soupeřem Dukly bude Zlín, který se v tabulce nachází téměř na dosah. Vyválčený bod v dramatickém derby v Edenu nalil do žil hráčů Dukly notnou dávku odhodlání, které by mělo dopomoci ke třetímu domácímu vítězství v řadě.

Zlínští by se jistě vůbec nezlobili, kdyby se ligová sezona ztenčila pouze na podzimní část. Již druhý ročník po sobě se Ševcům výrazněji lépe dařilo na podzim, po kterém se dokonce ocitli na nečekané třetí příčce hned za Slavií a Plzní. Jaro v jejich podání bylo už o něčem jiném. V tabulce začínající šestnáctým kolem uzavírají svěřenci Bohumila Páníka celkové pořadí týmů. Navíc nastalo také velké trápení v útočných řadách. Za posledních 13 utkání se žlutomodří hráči radovali ze vstřeleného gólu jen pětkrát, namísto toho číslo u inkasovaných branek je kulatých 20. Ano, až takový propad nastal po zimní pauze. „Nevyhráli jsme na jaře doma ani jednou, což je úplná katastrofa. To je naše ostuda. Celoroční práci jsme vyhodili do koše,“ zpytoval svědomí po posledním víkendu stoper Jakub Jugas.

Předchozí odstavec potvrzuje i výsledek z minulého kola, ve kterém Fastav podlehl na domácím hřišti o sestup bojující Jihlavě 0:3. "Označil bych tento zápas jako jednoznačný propad našeho mužstva. Ještě do inkasovaného gólu jsme se drželi. Vytvářeli si nějaký tlak a závary. Po inkasovaném gólu se už tým nedokázal zvednout. Improvizujeme v ofenzivní fázi, útočníci neudrží balony, nemůžeme se dostat do hry v přechodové fázi. První dotek míče je špatný, takže nechytneme rytmus. Soupeř byl jednoznačně lepší. Po druhé brance už nebylo co řešit. Na hráče jsem o poločase hodně křičel,“ ostře hodnotil sobotní utkání trenér Páník.

Vzájemná bilance obou týmů je velmi stručná. V novodobé dukelské historii se na ligových trávnících potkaly kluby ve třech případech. Dvakrát slavila vítězství Dukla, jednou se soupeři rozešli se smírným výsledkem.

Co se absencí týká, budou našemu týmu scházet „vyžlucení“ Juroška se Štetinou. Naopak dobrou zprávou je návrat Ondřeje Kušníra po dvouzápasovém trestu právě za žluté karty.

Zapomenout by se nemělo ani na Jeana-Davida Beauguela, který se přesunul z Dejvic na zlínskou Letnou teprve v zimě a v jarních bojích se trefil ve dvou případech. Poprvé si tedy vyzkouší roli hosta na stadionu svého bývalého klubu.

Utkání 29. kola toho na Julisce přináší víc než dost, proto všichni doufáme v co možná nejpovedenější rozloučení se šestou prvoligovou sezonou.

 


Fotogalerie


Partneři klubu