PORTRÉTY Z JULISKYGünter Bittengel

Dukla v sobotu hraje s Unionem Berlín

19. 1. 2017 | Redakce

Dukla v sobotu hraje s Unionem BerlínV sobotu 21. ledna 2016 odehraje Dukla druhý přípravný zápas. Pro Union to bude generálka na blížící se sezónu. Můžeme tak čekat atraktivní utkání s adekvátní diváckou návštěvou na Stadionu An der Alten Försterei.

Po podzimní části 2. bundesligy se Union Berlín nachází na pátém místě s 28 body a šesti bodovou ztrátou na vedoucí Braunschweig.

Kapitánem našeho sobotního soupeře je pětadvacetiletý Felix Kroos. Jak už jméno napovídá, jedná se o mladšího bratra hvězdy Realu Madrid Toniho Kroose, mistra světa z roku 2014.

Další zajímavou postavou v týmu městského rivala Herthy je též pětadvacetiletý Sebastian Polter, který prošel mládežnickými reprezentacemi Německa a od roku 2015 až do letošní zimy hájil barvy anglického Queens Park Rangers.

Jak už bylo řečeno, sobotní utkání je generálkou na začínající jarní část sezony. Union Berlín ji zahájí o týden později s jedenáctým celkem VfL Bochum.

„K utkání proti Unionu Berlín musíme přistoupit maximálně zodpovědně, protože pro našeho soupeře to bude generálka. Nepojedeme do Berlína s 20 hráči do pole, bude nás pravděpodobně 18 plus dva brankáři. Předpokládám, že Union bude 70 minut hrát v plné ligové sestavě a prostřídávat bude až v posledních 20 minutách, takže se k tomu budeme chtít postavit podobně,“ uvedl trenér Jaroslav Hynek k blížícímu se zápasu.

S Unionem Berlín se Dukla střetla v sezoně 2014/15 během listopadové reprezentační pauzy. Na stadionu Strausbergu zahaleného mlhou zvítězila brankou Bergera 1:0.

Letošní utkání proběhne v sobotu 21. ledna od 14,00 hodin na stadionu An der Alten Försterei.

carbounion.czadidas.cztop4football.czfides.cz
carbounion2sportprogres.cznh-hotelsHET