• A-tým

• 05.01.2017

Duklu Praha posílil Jan Holenda

Důrazný útočník přestupuje z Viktorie Plzeň do Dukly Praha do června 2019. V poslední půlsezoně hostoval v Bohemians 1905.

My jsme o útočníka typu Jana Holendy usilovali už v létě. Konkrétně jsme stáli přímo o něj, ale bohužel se jednání nezdařilo, a tak strávil podzim v Bohemce. Jsem rád, že se to v zimním přestupovém období povedlo,“ uvedl k přestupu trenér Jaroslav Hynek.

„Honza je zkušený hráč do ofenzivy, který povede mladé hráče a pomůže nám v produktivitě a stabilizaci v útočné fázi. Zároveň si myslíme, že bude mít pozitivní vliv v kabině,“ dodal.

Honza Holenda začal s fotbalem v Nebušicích, odkud se přes Motorlet dostal do Sparty. Svůj ligový debut ale zažil v Drnovicích v sezoně 2004/05. Následovalo angažmá ve Slovanu Liberec, s kterým získal svůj první ligový titul. Přes Dynamo České Budějovice a Most se vrátil zpět do Sparty – druhý titul. O dva roky později odešel do Ruska. Byl u vzestupu Machačkaly, hrál za Rostov a Tomsk. Na podzim 2014 se vrátil do Čech do Viktorie Plzeň – dva tituly, vítěz Superpoháru. Podzim 2016 strávil na hostování v Bohemians 1905.

Jan Holenda

útočník | 22.08.1985 | 31 let | 87 kg | 186 cm