• Rozhovory

• 04.01.2017

První rozhovor s Patrikem Brandnerem

První jarní posila Patrik Brandner absolvovala během úterý svůj první trénink, první seznámení s týmem a také první rozhovor v dresu Dukly. V něm příbramský odchovanec zavzpomínal na své předchozí působení, popsal zrod přestupu i první dojmy z klubu.

Patriku, rozkoukáváš se na Dukle. Jaké máš pocity?

Pocity jsou jenom dobré. Jsou tu příjemní lidé i spoluhráči. Mám z toho super první dojem.

Jak se celý tvůj přestup do Dukly zrodil?

Mně v Příbrami končila smlouva, kterou jsem už nechtěl prodloužit, protože jsem si přál vyzkoušet něco nového. První, kdo se mi ozval, že má zájem, byl pan Bittengel. Šli jsme spolu na kafe, o všem jsme si popovídali a od té doby se přestup začal řešit.

Myslíš si, že přestupu mohl z určitého úhlu pohledu napomoci i gól, který si vstřelil Dukle v podzimní části sezony?

Myslím si, že pravděpodobně ano. Když člověk góly nedává, tak se nikam nedostane. Ten gól, který jsem dal v zápase s Duklou, byl trochu se štěstím. Ale moje produktivita asi v přestupu roli hrála.

Měl si i další nabídky?

Ano, měl jsem. Ozval se mi ještě pan Držmíšek z Bohemky a registroval jsem ještě zájem Ostravy.

Co rozhodlo, že sis zvolil právě Duklu?

Jak už jsem říkal, pan Bittengel se ozval jako první. Navíc bylo jednání Dukly nejpříjemnější a osobně se mi přestup právě sem zdál jako nejlepší varianta.

Jdeš sem úplně do neznáma, anebo někoho z kabiny už znáš?

Popravdě osobně neznám nikoho, takže pro mě to bude velké seznamování. (směje se)

A první dojmy z kluků v kabině?

Úplně super. Kluci mě vzali, takže si myslím, že to bude v pohodě.

Jsi odchovancem příbramské akademie. Na co budeš nejvíce vzpomínat a čeho si budeš nejvíce cenit?

Cením si samozřejmě více věcí. V Příbrami mi dali příležitost „čuchnout“ do velkého fotbalu. Dále budu vzpomínat na kluky, protože tam byla super parta. Za dobu mého působení se prostřídalo také hodně trenérů, takže jsem nasbíral nějaké kontakty. Především ale budu vzpomínat na mládež, protože s mladými hráči pracují v Příbrami opravdu velmi dobře.

Jaký je tvůj osobní cíl, kterého by si rád v dresu Dukly dosáhl?

Jednoznačně dát nějaké góly a posunout Duklu v tabulce směrem nahoru, protože je tu výborné mužstvo, které patří rozhodně výš.