• Ženy - žákyně

• 20.04.2016

Starší žákyně sbírají na jaře první body

V neděli 17.4.2016 čekal naše žačky další dvojzápas. Na domácím hřišti v Nuslích přivítaly soupeřky z Liberce. Starší žákyně sebraly první 3 jarní body. Mladší žákyně předvedly slušný výkon, bohužel málo proměňovaly, takže body odvezly hostí.

Útočné trio bylo důrazné a z toho hned ve čtvrté minutě těžila Kaplanová. Brzy jsme přidaly další branku z kopačky Krůtové, ale následovala nekoncentrovanost a ihned jsem inkasovaly. Zelenková při odkopu trefila soupeřku a míč spadl do naší branky. Domácí tlačily, ale hostující hráčky byly důrazné a bojovaly o každý míč. Na mokrém terénu byla hra rychlejší a míč utíkal. Oba týmy se s tím statečně praly. Další branku domácích přidala výborně hrající Macečková. Do poločasu je již stav nezměnil. V poločase šla do branky Makalová a Senická se vytáhla do pole, kde byla hned vidět. Postavila se k trestnému kopu a bez problému jej proměnila. V další desetiminutovce měly domácí baletky mnoho šancí, ale všechny zůstaly neproměněné. Konec utkání byl vyrovnanější a žádná branka již nepadla.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 4:1 (3:1)

Branky: 4. Kaplanová, 10. Krůtová, 16. Macečková, 55. Senická – 11. Benešová

Sestava Dukla: Senická – Lafková, Zelenková V., Žilinská, Šiknerová, Krůtová, Macečková, Žočková, Veverková, Chaloupková, Kaplanová, Fojtíková, Ferková, Kurečajová, Kromková, Teissigová Sa., Teissigová Si., Jiříková, Makalová

Sestava Liberec: Bobvošová – Folprechtová, Jakubcová, Buštová, Opatová, Černá, Pohanková, Pleskotová, Tlustá, Vítová, Benešová, Škorpilová, Reicheltová, Zajíčková, Poláková, Čutková

Marie Sůrová, hlavní trenérka WU15: „Vstup do zápasu se povedl. Holky byly koncentrované. Díky důraznosti jsme vstřelily branku hned v úvodu. Bohužel po druhém vstřeleném gólu přišla nekoncentrovanost, které soupeřky využily. Zbytek utkání jsme převážně zvládaly. Bohužel stále nám chybí mezihra, klid a máme velkou zbytečnou chybovost při bránění. Hned po získání míče se ukvapujeme, příhry jsou nepřesné a honíme se nahoru. Do dnešního zápasu jsme zapojili i děvčata, která stabilně do zápasů nezasahují, či jsou teprve v začátcích. Jsem ráda, že zkušenější holky zápas zvládaly a daly možnost zapojit i méně zkušenější spoluhráčky.“

Mladší žákyně

Vzhledem k postavení v tabulce se dal očekávat vyrovnaný duel. Do utkání jsme vstoupily baletky aktivně a vypracovaly si několik slibných šancí, které nebyly využity a tak se potvrdilo známé otřepané říkadlo nedáš-dostaneš. Liberec proměnil svou první střelu ve vedoucí gól. Bohužel holky zahazovaly jednu šanci za druhou a Liberci darovaly několik laciných gólů. Poločasové skóre bylo tedy 0-5. Do druhého poločasu baletky vstoupily opět aktivně a hned v počátku vstřelily kýžený gól, který ještě více hnal do útoku. Jenomže zradila koncovka. Galerie zahozených šancí nadále pokračovala a Liberec vstřelil šestou branku do naší sítě. Ke konci zápasu přidaly duklačky ještě jeden zásah. Útěchou může být poločasová výhra 2-1.

FK Dukla Praha – FC Slovan Liberec 2:6 (0:5)

Branky: 35., 59. Bělohlávková – 3. Zajíčková, 4. Mauerová, 17., 24. Černá, 27. Reicheltová, 58. Buštová

Sestava Dukla: Hlinková – Bačkovská, Pařízková, Kubičková, Kleinová, Bělohlávková, Jurajdová, Zvolánková, Obšilová, Rücklová, Zelenková R., Stogel, Martínková, Knejpová

Sestava Liberec: Bublová – Mauerová, Reicheltová, Jakubcová, Buštová, Manychová, Braunová, Lamačová, Černá, Zajíčková, Hrušová, Košteinová

Luboš Vosáhlo, trenér WU13: „Do utkání jsme sice vstoupili dobře, ale srazili nás opět lacino inkasované góly. Vzhledem k průběhu a množství zahozených šancí je pro nás prohra krutá. Ale fotbal se hraje na góly a těch jsme bohužel vstřelili méně. Zkusíme na koncovce zapracovat, aby se finální fáze zlepšila.“