• Rozhovory

• 26.02.2016

Jean-David Beauguel: Máme kvalitu na to, abychom hráli výš!

Jean-David Beauguel neprožil zrovna pohodovou zimní přípravu. Hned dvakrát byl během ní zraněný a z toho důvodu nemohl trénovat na plno. Sám přiznává, že ještě není ve stoprocentní formě. Avšak nyní se již připravuje s týmem na pondělní derby se Spartou, do kterého by možná na několik minut mohl zasáhnout.

Po zranění jsi opět v plném tréninku. Jak se cítíš?
Cítím se dobře, ale ještě to pořád není úplně stoprocentní. Musím najít svůj rytmus, ale velmi mě těší, že trénuji opět s týmem.

O jaké zranění se přesně jednalo?
Měl jsem natažený sval v lýtku.

Jsi připravený zasáhnout do pondělního utkání se Spartou?
Ano, připravuji se normálně s týmem. Uvidíme, jestli naskočím na pár minut anebo ne. (usmívá se)

Zápasy se Spartou bývají nejnavštěvovanější domácí utkání Dukly v lize. Znamenají pro tebe tyto zápasy něco víc?
Samozřejmě. Je to jeden z těch velkých ligových zápasů v sezoně. Především se jedná o derby, které musíme zvládnout.

Jak bys zhodnotil svoji zimní přípravu?
Nic speciálního hodnotit bohužel nemohu, protože jsem byl během tohoto období zraněný hned dvakrát.

V útoku máš novou konkurenci – Vašíček. Jak hodnotíš vaši celkovou spolupráci v přípravě a na tréninku.
Jednoznačně pozitivně. Je to super kluk. Doufám, že ze sebe dokáže dostat to nejlepší, aby nám pomohl.

Hrál jsi v Americe, Francii, Nizozemsku, Tunisku… Jaká jsou podle tebe specifika české nejvyšší soutěže?
Synot liga je fyzickou soutěží, ve které je mnoho osobních soubojů. Jsou tu některé týmy, jako je Sparta, Plzeň, nebo třeba Boleslav, které předvádí velmi dobrý fotbal.

Jak jsi strávil zimní dovolenou?
Cestoval jsem a poté jsem všechen čas trávil s mými přáteli a rodinou v Marseille.

Dukla je po 18 kolech na 10. místě.  Jak hodnotíš současné postavení v tabulce?
Podle mého názoru máme jednoznačně kvalitu na to, abychom se pohybovali na lepších místech v tabulce. Bohužel v některých zápasech děláme hloupé chyby. Musíme být silnější a více koncentrovaní v určitých pasážích našich zápasů.