• Články mládež

• 29.09.2015

Mladší dorost v derby se Spartou nebodoval

Oba týmy mladšího dorostu podlehly svému pátečnímu soupeři shodně 0:3. Vítězství si si připsala rezerva dorostu, která porazila tým FC Háje.

8. kolo, pátek 25. 9. 2015, 14:30

AC Sparta Praha U17 - FK Dukla Praha U17 3:0 (1:0)

Branky: 31. K. Tvaroh, 44. Drchal, 64. Sedláček.
Dukla Praha: Pakeš - Bell (41. Hamborskký), Šmalcl (51. Kysela), Mašek, Lauko - Mentberger, Štědrý (51. Macháček), Bělíček - Kott, Kubů (41. Šolaja), Janko (65. Bíba).

Tomáš Kulvajt: "Ač hovoří výsledek jasně, průběh zápasu byl herně vyrovnaný. V počtu zakončení, standardních situacích i držení míče se hra rovnoměrně přelévala, v rozhodujících momentech však Sparta ukázala vyšší kvalitu v proměňování šancí. Hned v úvodu jsme mohli jít do vedení, Maškova střela z blízka však trefila jen domácího brankáře. Po vedoucí brance domácích jsme mohli těsně před poločasem vyrovnat, Kottova střela skončila jen na tyči. Toto byly rozhodující momenty, protože po druhé sparťanské brance jsme si již přes herní aktivitu vážnější šanci nevytvořili a Sparta naopak po rychlém brejku a chybě brankáře přidala třetí branku. Nízká produktivita nás tak provází i nadále."

8. kolo, pátek 25. 9. 2015, 16:45

AC Sparta Praha U16 - FK Dukla Praha U16 3:0 (0:0)

Branky: 47. Pelc (vlastní), 53. Konopásek, 66. Pouzar.
Dukla Praha: Nosek - Jůza, Novák, Pelc (67. Rattay), Kadlec (60. Švarc) - Studnička, Soukup, Ullman - Čureja (50. Drozd), Čermák (50. Rogers).

Richard Polák: "Ve sportovním centru AC Sparta Praha se odehrálo krásné fotbalové utkání, ve kterém se nám v prvním poločase podařilo sehrát vyrovnanou partii a dokonce jsme to byli my, kteří měli největší šanci na vstřelení vedoucího gólu. Ve druhém poločase jsme si vstřelili vlastní branku po rohovém kopu soupeře a od této chvíle nás soupeř začal přehrávat po celý druhý poločas a zaslouženě zvítězil."

6. kolo, pondělí 28. 9. 2015, 16:30

FC Háje U19 - FK Dukla Praha "B" 1:5 (0:3)