• Články žáci

• 08.06.2015

Výsledkový servis žákovských kategorií z 6. - 7. června 2015

Poslední kola sestupové skupiny skončila pro starší žáky dvěma prohrami. V úterý a pátek si tak zahraje kategorie U14 baráž s Ústím nad Labem o udržení v elitní skupině České ligy žáků. Rezerva starších žáků prohrála s Kolovraty a mladší žáci U13 podlehli Motorletu.

Česká liga žáků U15, 6.6.2015, UMT Složiště

SK Dynamo České Budějovice - FK Dukla Praha 2:0 (0:0)

Sestava: Nosek, Štěpánek (35. Rattay), Studnička, Pelc, Jůza, Ferreira, Švihálek (45. Houha), Rogers (55. Dostál), Popovič (35. Trávníček), Vácha (35. Novák), Tvrdík (35. Soukup).

Pavel Sedláček: „K poslednímu utkání žákovské ligy jsme jeli do Českých Budějovic a čekala nás hra v tropickém vedru. Po většinu času jsme byli kombinačně lepším týmem, drželi jsme míč na svých kopačkách a dobře v poli kombinovali. Domácí se prosazovali větší silou a důrazem v osobních soubojích. Utkání bylo velmi vyrovnané a rozhodlo ho lepší využívání nabídnutých příležitostí. Budějovičtí využili po našich chybách dvě, nám se nepodařilo využít ani jednu. Přesto je klukům potřeba za výkon poděkovat. V nesnesitelném horku odvedli velký kus práce a ukázali, že fotbal hrát umí.“

Česká liga žáků U14, 6.6.2015, UMT Složiště

SK Dynamo České Budějovice - FK Dukla Praha 4:2 (0:2)

Branky: Jarovský 2x (Novák, Dostál).
Sestava: Šerák - Matoušek, Linhart, Urban, Dvořák (53.Janda) - Havlíček (36. Podzimek), Dostál (53. Neruda) - Janků (53. Jíra), Vožický, Jarovský.

Albert Jarovský: "V dnešním utkání jsme nastoupili proti Českým Budějovicím. Hned po nástupu se nám dařila kombinace a průnikové přihrávky. Zhruba v 10. minutě jsem se prosadil po pěkné časované přihrávce Dostiho, pak následovaly další šance, a znovu zhruba ve 30. minutě jsem se prosadil po krásném centru za obránce od Novase. Poločas jsme dohráli ve vysokém tempu s velkým počtem šancí. Stav byl zatím 0:2. Bohužel pro nás jsme obdrželi krátce po začátku druhého poločasu gól na 1:2. Dále se nám nedařilo vůbec nic z předcházejícího poločasu, následně jsem nastřelil tyč, ale nestihl jsem míč dorazit do brány. Jak plynul čas přicházela únava a góly dával už jen domácí tým. Do útoku jsme nic moc nevymysleli, jen ke konci po krásné střele z rohu gólman vytáhl fantastický zákrok. Konečný stav 4:2.“

Pražský přebor starších žáků, 7.6.2015

Sokol Kolovraty - FK Dukla Praha 3:1 (2:1)

Branka: Hamborský.
Sestava: Přibyl - Kadlec, Švarc, Novichikhin, Peake (35.), Ludvíček (40.), Hamborský, Holoubek, Maršal, Dostál (50.), Jíra (50.), Elmo, Popovič (35.).

Tomáš Večeřa: „Hosté nás zaskočili hned v první minutě, kdy po nákopu z rozehrávky přišla přihrávka pod sebe 1:0. Kapitán domácích inkasoval do 15. minuty dvě žluté karty a domácí zbytek utkání dohrávali o jednoho hráče méně. Hambi sice pohotovou střelou zpoza vápna srovnal, ale změna hry nenastala a po celé utkání byli mírně lepší domácí, kteří využili standardní situace k navýšení skóre. A když ani Mára ani Elmo své stoprocentní šance nevyužili musíme pogratulovat domácím za bojovnost, touhu hrát a vyhrát i bez vyloučeného kapitána.“

Česká liga žáků U13, 7.6.2015, Zbuzany

FK Motorlet Praha - FK Dukla Praha 2:3 (1:1)

Branky: Greguš, Šebrle.
Sestava: Bičiště, Štefan – Kočí, Ježek, Spáčil, Novotný J., Pospíšil, Kleček, Hypius, Greguš, Ciolek, Ladislav, Noll, Šebrle, Mejdr, Šátek, Šlégr, Pařízek, Houška, Kozojed.

Jaroslav Žipaj: „Poslední mistrovské utkání na dvě poloviny hřiště jsme nezvládli úplně podle našich představ. Bohužel jsme se k naší hře dostávali jen v některých pasážích. I v nich jsme však nebyli dostatečně efektivní v útočné třetině, veprostřed hřiště nám scházel pohyb bez míče a naše spolupráce při získávání míčů nebyla dostačující. Oproti předchozímu utkání jsme rozhodně nebyli silně na hřišti úplně všichni. Kluci z Motorletu působili kompaktněji, byli důraznější v osobních soubojích, nešetřili pohybem a posbírali více odražených míčů veprostřed hřiště. Zkrátka se o vítězství v tomto utkání rvali více a k tomu jim samozřejmě gratulujeme. Pro nás určitě další dobrá zkušenost a ponaučení do budoucna o detailech naší hry, důslednosti a důležitosti jejich dodržování v každém utkání i v každém tréninku.“