• A-tým

• 10.02.2012

Marek Hanousek se stává hráčem Plzně, z Dukly zatím neodchází

P R A H A - Záložník Marek Hanousek se stává hráčem mistrovské Viktorie Plzně. Následující půlrok ale bude oblékat dres Dukly, v níž zůstává na hostování.

„Zájem Plzně nás velmi těší. Vnímáme, že to je pro Marka Hanouska velká příležitost, i když zůstává na půlroční hostování u nás. Přesto chápeme postoj Plzně, která si takového hráče chtěla zajistit pro budoucnost. Nyní věříme, že Marek Hanousek odehraje jaro ve stejně vysoké kvalitě, jakou ukazoval na podzim, a od léta mu pak popřejeme hodně štěstí a sportovních úspěchů v novém působišti,“ uvedl Michal Šrámek, generální ředitel Dukly.

Půlroku stačilo dvacetiletému záložníkovi na to, aby si v Gambrinus lize vybudoval skvělé jméno. Během podzimní části nastoupil do všech šestnácti zápasů, přičemž na trávníku chyběl pouhých 57 minut. S pěti góly je druhým nejlepším střelcem Dukly a jeho výkony nezůstaly bez povšimnutí také u reprezentačních koučů. Hanousek se stal stálým členem národního týmu do 21 let.