• Rozhovory

• 15.02.2015

Filip Rada: Cílem je dosáhnout co nejrychleji nutného počtu bodů

Stejně jako ostatní hráči má za sebou Filip Rada soustředění na Kypru a dnes zahájí přípravu na první utkání jara proti Zbrojovce Brno. Přečtěte si krátký rozhovor o soustředění a cílech do druhé poloviny sezony.

V utkání s Atlantas jsi vychytal nulu a s Žalgirisem inkasoval pouze po penaltě, což je dobrá bilance, jak bys zhodnotil tyhle dva zápasy?
Nebyly to lehké zápasy, obzvlášť s Vilnisuem. Myslím, že jsme zápasy zvládli jako tým dobře, jak herně, tak i výsledkově.

Penalty jsou hodně o náhodě, máš na ně nějaký svůj osobní "fígl"?
Žádný "fígl" nemám, penalta je opravdu o štěstí, a taky jestli ji ten hráč dobře kopne nebo ne.

Na co se nejvíc zaměřujete s trenérem Obermajerem v tréninku během přípravy?
Nemůžu říct, že by jsme se na něco speciálně zaměřovali, věnujeme všemu stejný čas.

Teď jste byli v teple, což je, vzhledem k tomu, že jsi často na zemi, dobré. Jak to ale řešíš v zimě, jak se zahříváte?
Samozřejmě počasí jako je na Kypru je příjemnější než trénovat v mínusových teplotách. Rozcvičky probíhají stejně, ať je mínus nebo plus. Když, je mínus, tak si maximálně promasíruji nohy hřejivou emulzí a víc se nabalím. (úsměv)

V ČR se teď oproti posledním dnům trochu oteplilo, jaké podmínky jsou pro tebe v tréninku/zápase nejideálnější?
Myslím, že ideální podmínky byly na Kypru, takže okolo 20 stupňů je pro mě nejpříjemnější.

Jak bys ohodnotil celé soustředění?
Celé soustředění se povedlo. Hotel, strava a hlavně hřiště bylo výborné. Počasí bylo super, až na dva dny, kdy pršelo.

Je týden do začátku jarní části sezony, jaké máte jako tým cíle?
Tabulka je velice vyrovnaná. naším cílem je co nejdříve dosáhnout nutného počtu bodů, které nám zaručí záchranu. Až jich dosáhneme, mužem koukat na co nejlepší umístění.