• Rozhovory

• 15.01.2015

Róbert Koval po utkání s Vlašimí: Cítím se velmi dobře!

Po 9 měsících si zahrál ostrý zápas a to proti Vlašimi. Róbert Koval´ je již plně k dispozici trenéru Kozlovi a užívá si každou minutu strávenou na hřišti.

Máš za sebou první zápas, jaké jsou pocity?
Já jsem ani nevěděl, jestli stoprocentně nastoupím, protože mě to koleno trochu pobolívalo. Ale je to super pocit být zpět na hřišti, jen je škoda, že se nevyhrálo. Ale stále to je příprava, takže doufáme, že se dáme do začátku soutěže dohromady.

Máš v tréninku nějaké úlevy nebo jedeš naplno?
Vlastně kromě zápasu s Budějovicemi, kde jsem stál, úlevy nemám. A cítím se velmi dobře.

Jaké to bylo pozorovat celý podzim z lavičky?
Je to samozřejmě těžké se jen koukat a nemoct do zápasu zasáhnout. Ale kluci hráli dobře, zejména proti Spartě, to byl krásný zápas. Pak následovali slabší zápasy, ale to je fotbal.

Vidíš sebe jako posilu? Přeci jen mužstvo se od tvého výpadku hodně přeskládalo, konkurence je větší.
Budu se snažit být posilou. Potřebuju čas, abych se vrátil zpět do nějaké formy. Ale kluci jsou převážně mladí, konkurence je velká a to je dobře, protože když je konkurence, člověk má větší motivaci se rychleji vrátit zpět.

Jak vidíš blížící se jarní část sezony?
Všechno je otevřené, protože tabulka je hodně nabitá. Můžeme skončit nahoře, můžeme skončit dole. Takže bude záležet na nás, jak se s tím popasujeme.

Za kolik zápasů budeš rád, když odehraješ na jaře?
Já budu rád za každou minutu. Uvidíme, kolik toho odehraju.