• A-tým

• 06.01.2012

Dukla vstupuje do Tipsport ligy, čeká ji Vlašim

P R A H A - Fotbalisty Dukly čeká první zápas roku 2012. Na hřišti v Berouně vstoupí v sobotu duelem s Vlašimí do Tipsport ligy.

Zimní přípravu začali svěřenci trenéra Luboše Kozla ve středu, jen o pár dnů později je čeká první zápas. V sobotu nastoupí proti Vlašimi a zahájí tak nový ročník Tipsport ligy.

Zimní liga se oproti předchozím letům proměnila. Hrát bude 21 mužstev (11 prvoligových). Centrum soutěže už nebude v pražském Edenu, ale v Berouně, kde sídlí společnost Tipsport, partner poháru. Mužstva jsou rozdělena do čtyř skupin, kromě středočeského města se bude hrát ještě v pražských Satalicích, v Děčíně a v Brně, kde zasáhne do hry také jediný slovenský účastník – Zlaté Moravce.

Vítězové skupin postoupí do semifinálových zápasů, které se budou hrát v sobotu 28. ledna, o 3. místo se poražení semifinalisté střetnou v neděli 29. ledna dopoledne, finále je týž den od 13 hodin. Dějištěm všech závěrečných bojů je hřiště Českého Lva Union Beroun. Hrát se bude o prémie ve výši 600 tisíc korun, vítěz dostane polovinu.

Dukla se ve skupině B střetne postupně s Vlašimí, Sokolovem, Sezimovým Ústím a mistrovskou Plzní. Na úvod ji čeká Graffin, který je podzimu na dvanáctém místě v druholigové tabulce. Zápas začíná v 10.30 hodin.

Program skupiny B (hraje se v Berouně)

• 7. ledna: 10.30 Vlašim - Dukla, 13.00 Sokolov - Sezimovo Ústí
  • 11. ledna: 11.00 Sokolov - Dukla, 15.30 Plzeň - Sezimovo Ústí