• Rozhovory

• 26.11.2011

Tomáš Berger: Moc lidí asi nečekalo, že na Spartě uspějeme

P R A H A - Po několika letech se Tomáš Berger vrátil na Spartu, za níž v minulosti hrával. A odjížděl spokojen. Dukla na Letné remizovala 0:0.

Jak sis užil zápas na Spartě? Předpokládám, že jsi s remízou spokojen.
Spokojený jsem, stejně jako všichni. Moc lidí asi nečekalo, že bychom mohli na Letné uhrát nějaký bod. Remíza je dobrá i vzhledem k tomu, že jsme remizovali také doma s Teplicemi.

Jak utkání prožíval tvůj táta, který hrával za Duklu i Spartu?
On byl zrovna někde pro zabíjačku, takže to na stadion nestihl, ale viděl zápas v televizi.

Je odehraná polovina sezony. Jak ji hodnotíš?
Určitě kladně, jinak to ani nejde. Dvacet bodů je dobrých. Je pravda, že jsme mohli mít i víc, ale také míň.

Dukla už se potkala se všemi týmy. Jaký soupeř byl pro tebe nejtěžší?
Asi to byl zápas s Plzní, která nám toho v prvním poločase moc nedovolila. Ve druhém poločase trochu polevila a dali jsme i gól. Dobře hrála také Mladá Boleslav a samozřejmě Sparta.

V první lize sis udělal dobré jméno. Máš pocit, že si na tebe obránci dávají větší pozor?
To mi ani nepřijde. Ze začátku jsem sice dal dva góly v pěti zápasech, ale šance jsem pak měl i v dalších kolech. Třeba v Jablonci a v Mladé Boleslavi jsem šel sám na bránu, takže těch gólů mohlo být víc.

Podzim se uzavře v Českých Budějovicích. Asi to bude těžší zápas než ten, který se hrál v létě na Julisce, že?
Ale on byl těžký i ten domácí zápas, než se zlomil v náš prospěch. Uvidíme. Pokud tam neprohrajeme, bude to dobré. A když vyhrajeme, bude to skvělé.