• Rozhovory

• 03.11.2011

Ondřej Švejdík odpověděl na dotazy fanoušků

P R A H A - Přinášíme odpovědi stopera Dukly Ondřeje Švejdíka na dotazy, které jste mu položili vy, fanoušci našeho klubu, prostřednictvím webu fkdukla.cz.

Dotazy fanoušků neprošly redakční úpravou a nebyly pozměněny.

Jak se Vám líbila atmosféra v divizních Tasovicích? Myslím, že jsme fandili dobře, ne?
Tasanda

Ondřej Švejdík: Atmosféra v Tasovicích byla výborná, všichni v týmu jsme byli mile překvapeni. Návštěva
byla také vynikající. Děkujeme za přátelské přivítání.

Těšíte sa na Lietavu?
zigo

O. Š.: Pokud vím Lietava je i vesnice na Slovensku. :) Ivan je výborný hráč a dobrý člověk, všichni jsme moc rádi, že ho v týmu máme.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na jakém postu hrajete radši? Na stoperu nebo na kraji obrany, kde jste nastupoval první zápasy na Dukle? Ať se Vám v Dukle daří a snad ji pomůžete zachránit se v lize a třeba i někdy v budoucnu na místa, kam historicky patří!
neznámý

O. Š.: Děkují za přání. Tak určitě nastupuji radši na stoperu, ale nebráním se žádnému postu v sestavě,
dokonce i v útoku.

Ondřeji, v první řadě Vám přeji v Dukle mnoho úspěchů a rád bych znal Váš názor na perspektivu tohoto
mužstva, jakožto hráče, který může porovnávat i se zahraničím. Děkuji.
Honza

O. Š.: Po příchodu do Dukly jsem byl mile překvapen kolik šikovných kluků v tady běhá. Mužstvo je mladé
a se správným vedením určitě perspektivu má, což dokazujeme momentálně i na hřišti.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak vzpomínáte na angažmá v Groningenu? Díky.
fkblsan

O. Š.: Vzpomínám na to moc rád. Fotbal i život v Holandsku mi moc dal. Poznal jsem jinou kulturu, jiný přístup k fotbalu. Bohužel se to vůbec nedá porovnat s Českem.

Otázky jsou jednoduché a asi ne moc originální. V obraně Dukly si se docela rychle a bez větších problémů zabydlel. Jak se těšíš, pokud tedy nastoupíš, na derby proti "Tvé" pražské Spartě? A chtěl by si se do ní po skončení Tvého hostování vrátit nebo raději zůstat u nás?
kouk

O. Š.: Bohužel mezi kluby je dohoda, že proti Spartě nemůžu nastoupit, což je obrovská škoda, protože
bych moc rád nastoupil a ukázal, že na to, abych ve Spartě hrál, mám. Už odmala jsem chtěl hrát v nějakém velkoklubu a doufám, že se mi to ještě splní. Sparta je pořád největší klub u nás a i v Evropě má pořád dobrou pověst.

Máte rád kombinační fotbal? Dukla U12 tím drtí všechny soupeře. :-) Hrajte tak taky.
kuratko

O. Š.: Jsem moc rád, že v Dukle preferují tento způsob fotbalu, který mi je dost blízký. Myslím si, že fotbal se ubírá tímto směrem a jen ti, kdo tento trend zachytí, budou mít úspěchy.

Co říkáš na to, že FK Dukla rozšířila řady o ženské týmy?
Václav

O. Š.: Ženský fotbal je v poslední době na vzestupu a je jen dobře, že se postupně objevuje i v ČR a v Dukle. Škoda jen, že ženské mužstvo netrénuje na Julisce. :-)

Zajímali by mě rozdíly v trénincích na Dukle a ve vašem minulém působišti. Na co byl třeba kladen větší
důraz tam a naopak zase na Julisce ap.
divák č.4

O. Š.: Těžko se to porovnává, protože ve Spartě je plno zkušených fotbalistů narozdíl od Dukly, takže i skladba tréninků je tomu přizpůsobena. Upřímně jsou mi bližší tréninky na Dukle, protože mi připomínají tréninky, které jsme měli v Holandsku.

Myslíte si že ste měli vyhrát nebo prohrát,sks měla dost šancí.
SKS4EVER!!

O. Š.: Remíza je spravedlivá a odpovídá průběhu zápasu.

Dobrý den, jaké to bylo, když jste hrál první zápas v dresu Dukly? Děkuji.
David Šanda

O. Š.: Byl to moc příjemný pocit, moc jsem se na to těšil. Na tento zápas jsem dlouho čekal, protože jsem byl dlouhodobě zraněn a už jsem ani nepočítal, že budu někdy hrát fotbal. Tímto Dukle děkuji, že mi dala šanci se zpátky vrátit do ligového fotbalu.

Přemýšlel jsi někdy, jestli by jsi šel hrát do Plzně? Díky.
Páta

O. Š.: Přemýšlel jsem, že bych přestoupil i do AC Milán, ale bohužel to nevyšlo. :-)

Ondro,je realné se dostat s tímto mladým a perspektivním mužstvem Dukly do 5. místa v tabulce. Díky.
Pavel Švejdík

O. Š.: Myslím, že fotbalovou kvalitu na to máme, ale ne mentální.

Děkuji všem za Vaše dotazy.