• Rozhovory

• 21.09.2011

Ondřej Vrzal: Remízu ze Slavie musíme potvrdit proti Příbrami

P R A H A - Obránce Ondřej Vrzal strávil ve Slavii deset let. V pátek se na její hřiště vrátil, jenže už jako hráč Dukly. „Bylo to příjemné,“ říká čtyřiadvacetiletý fotbalista. Stejně tak byl tenhle zápas zajímavý pro řadu jeho spoluhráčů, v Edenu totiž dříve působili například Patrik Gedeon, Jan Vorel, Marek Hanousek, Jan Pázler, Radim Nečas, Michal Šmíd nebo Pavel Hašek.

Vypsali jste si mezi sebou nějakou prémii za body?
Patrik Gedeon mluvil o kuřatech, takže nám asi do kabiny ještě něco přiletí.

Ty jsi na Slavii fotbalově vyrůstal. Jaký pro tebe byl návrat do Edenu?
Určitě hodně příjemný, strávil jsem tam deset let, takže jsem si to užil. Jsem rád, že jsem si zahrál v Edenu. Jen je škoda, že jsme nevyhráli.

V prvním poločase byla Slavia lepší, ale po přestávce se zdálo, že je výhra blízko.
My máme první poločasy vždycky takové pomalejší, otrkáváme se. Po přestávce na soupeře vlétneme.

Čím to je?
Vůbec netuším. Nevím. Nedokážu si to vysvětlit. Asi se dlouho rozehráváme, o přestávce nám něco řekne trenér a také si nejspíš začneme víc věřit. Možná to bude tím.

Ve Slavii jsi hrával útočníka, teď nastupuješ v obraně, ale občas nakoukneš také do útoku. Kde se cítíš líp?
Je pravda, že v útoku jsem si mohl víc dovolit. Nemusel jsem se vracet a bránit, ztráta míče nebyla takový problém. Teď jsem ale v obraně a vyhovuje mi to.

Kdysi jsi řekl, že tvým snem je anglická liga. Platí to stále?
Platí. Anglická liga je super. Spousta hráčů by si ji chtěla zahrát. Je to sen.

Z posledních dvou zápasů má Dukla čtyři body. Předpokládám, že panuje spokojenost?
Určitě. Čtyři body jsou dobré, remízy ze Slavie si vážíme. Teď to jen musíme potvrdit doma s Příbramí.

Příbram hrála v minulých sezonách o záchranu. Teď je ale překvapením soutěže a naposledy porazila Mladou Boleslav. Je to varování?
Proti Boleslavi hrála dobře, takže je to varování. Musíme se na ni pořádně připravit. Každý domácí zápas chceme vyhrát, takže do toho šlápneme a budeme chtít získat tři body.

Utkání s Příbramí začíná v pátek v 18 hodin.