• Články dorost

• 31.03.2014

Výsledky dorosteneckých týmů z víkendu 29. - 30. března

Mladší dorostenci nastoupili o víkendu do pražských derby s Viktorkou Žižkov, sedmnáctka podlehla 1:2, naopak šestnáctka dokázala utkání otočit a zvítězit 2:1.

FK Viktoria Žižkov – FK Dukla Praha U17 2:1 (0:0)

Branka: 43. Brabenec (as. Tylšar, Čermák).
FK Dukla Praha: Hladký - Dostál, Burýšek, Sell, Čermák - Kozel, Tylšar, Mammedov - Polách, Brabenec, Hájek.

Pavel Mejdr: „Zápas dvou rozdílných poločasů. První z naší strany prospaný. Nedařila se nám kombinace, míč nás neposlouchal, bez nabídky a hlavně bez pohybu. I přes to jsme měli jednu velikou šanci (Mammedov). Soupeř hrozil ze standardních situací. Druhá půle mnohem lepší (přechodová fáze), větší pohyb, podpora krajních obránců a chuť hrát fotbal. Už ve 4. minutě jsme vstřelili branku (Brabenec) a měli jsme dvě další příležitosti. Především Hájkova volala po brance. To co se nám podařilo v předcházejících utkáních, dohrát zápas do vítězného konce, se dnes nepovedlo. Po dvou nedorozuměních v obraně jsme dvakrát inkasovali. Na 1:1 po střele na zadní tyč a 2 minuty před koncem z penalty za ruku.“

FK Viktoria Žižkov – FK Dukla Praha U16 1:2 (0:0)

Branky: 76. Kocourek (Koubek), 79. Garček (Kocourek).
FK Viktoria Žižkov: Čihák – Sobotka, Saňa, Andrle, Kadeřábek, Plechatý, Ráža, Zlámal, Stehno, Vild, Kabíček.
FK Dukla Praha: Czehowsky - Vašíček, Šimek, Koubek, Joun (48. Masopust) - Hosnédl (60. Ulan), Tkachenko (23. Lohojda), Kocourek - Vácha, Doležal, Garček.

Jan Skoupil: „Utkání jsme odehráli na přírodní trávě, která svoji kvalitou příliš nenahrávala kombinační hře. I proto nám v úvodu chyběla lehkost v práci s míčem a objevovala se nepřesnost v přihrávce. Soupeř byl velmi odhodlaný, hrál jednoduše a přímočaře. Postupem času jsme si vypracovali 3-4 slibné šance. Při jedné z nich se zranil Tkachenko a musel odstoupit. Do konce poločasu se hra kouskovala a tempo trochu upadlo. Do druhé půle jsme nastoupili s velkým odhodláním, ale paradoxně jsme z ojedinělé akce domácích inkasovali laciný gól. Poté jsme až do konce utkání stupňovali tlak, soupeře přitlačili, ale v koncovce jsme byli velmi neklidní. Čtyři minuty před koncem Koubek přece jen našel přihrávkou Kocourka, který srovnal skóre. Ihned po domácí rozehrávce jsme si vzali míč a šli za vítězným gólem. Ten padl po přímém volném kopu a velkému tlaku v pokutovém území, kdy si odražený míč našel Garček a spustil vlnu emocí a radosti v našem týmu. Hráči především v druhé půli ukázali obrovskou vůli po vítězství a byli zaslouženě odměněni.“