• Rozhovory

• 10.05.2011

Petr Malý: Doufám, že udržíme domácí neporazitelnost

P R A H A - Proti Varnsdorfu vstřelil gól, ve Znojmě si připsal asistenci. Záložník Petr Malý má z posledních dvou zápasů skvělou bilanci. Naváže na ní Dukla i v duelu s Vlašimí? „Doufám, že udržíme domácí neporazitelnost. Určitě chceme vyhrát,“ řekl „Pedro“.

Ve Znojmě jste vyhráli 3:0. Musíš být spokojen?
Samozřejmě jsem, protože jsme po dlouhé době udělali tři body z venku. To je pozitivní. I herně to bylo dobré.

Když se Tomáš Berger trefil po tvém centru na 1:0, uklidnilo to tým? Na gól jste čekali docela dlouho.
Spíš nás klidnil druhý gól. Znojmo pak rezignovalo, začalo se hádat s rozhodčím. A ten třetí gól, to už pak byla taková pojistka.

Do Znojma jste jeli už v sobotu. Jak si pak krátíte čas?
Vždycky, když hrajeme takhle daleko, jezdíme den předem. Večer se hrál hokej, tak jsme na něj koukali. Taky procházky, karty, filmy na notebooku. To má asi každý mančaft stejné.

Kdo je největší hokejový fanoušek?
Řekl bych, že Honza Vorel, který sleduje i NHL. Pak Filip Rada nebo David Mikula, ti jsou taky hodně zapálení a sledovali hokej dlouho.

Večer hokej, ráno fotbal. Sledovali jste v neděli dopoledne aspoň přes internet zápas Žižkova s Jihlavou? Jak tě potěšil remízový výsledek?
Kluci určitě koukali. Remízu jsme si přáli, nahrála nám do karet, protože jsme oběma týmům zase trošku odskočili.

Vlašim vede Boris Kočí, pod kterým jsi hrál v juniorce Sparty. Jak na tohle období vzpomínáš?
Nebylo šťastné. Předtím jsem prošel všemi mládežnickými kategoriemi Sparty, ale odchovanci se pak v béčku těžko prosazovali. Od trenéra Kočího jsem nedostal šanci a ze Sparty musel odejít.

Takže v pátek budeš mít o motivaci víc. Co od zápasu čekáš?
Doufám, že udržíme domácí neporazitelnost. Určitě chceme vyhrát a trochu Vlašimi odskočit.