• Rozhovory

• 19.04.2013

Néstor Albiach Roger: Jedeme si pro výhru

Jediná jarní posila do útočných řad. Jednadvacetiletý Néstor poprvé skóroval v dresu Dukly a míří vstříc dalšímu utkání! Jak se těší na nedělního soupeře či jak se mu líbí v české metropoli se dočtete v následujícím rozhovoru.

S Jabloncem jste zvítězili 5:1, jak sis to utkání užil?
Ze začátku to bylo celkem těžké, docela na nás tlačili, ale během zápasu jsme na tom zapracovali a nakonec se zadařilo.

Vstřelil jsi v něm své dvě první branky za Duklu. Jak to, že se Ti v tomto utkání tak dařilo?
Podařilo se to zejména díky mým spoluhráčům, kteří mě během tréninků podporují. Když se tvrdě pracuje, dostaví se výsledky. Ale spíš než góly mě těší výhra našeho týmu.

Přidáš nějaký gól v neděli v Hradci?
Jestli přidám, to netuším, ale jediné, co chci, je abychom vyhráli a odvezli si 3 body.

Váš nedělní soupeř je na sestupové pozici, co od toho utkaní očekáváš?
Zápas o tolik jednodušší nebude, ale chceme si udržet dobré skóre a jdeme si pro výhru.

A jak se Ti jinak líbí tady u nás v Praze a ČR?
Praha je krásná, už předtím mi to říkala spousta lidí. Jediný hendikep je velké chladno v zimních měsících, no a taky ten jazyk (smích).

Co jazyková bariéra? Plánuješ se učit česky?
Čeština je docela těžká, ale předpokládám, že po nějaké době se alespoň něco málo naučím.

A co české jídlo, chutná Ti? Např. José nám v rozhovoru prozradil, že mu česká kuchyně vůbec nevadí.:)
České jídlo není zas tolik odlišné od toho španělského, třeba polévky, které se tady jí hodně, se ve Španělsku jí také. A jinak jsem tady moc spokojený a šťastný.