• Klub

• 15.04.2013

František Štambacher obdržel cenu Václava Jíry

Velmi významného ocenění dnes dosáhl František Štambacher. Hráč, který v našem klubu hrál 11 let!

Cena JUDr. Václava Jíry je každoročně udělována FAČR osobnostem, které se významným způsobem zasloužily o rozvoj českého fotbalu. Tuto cenu obdrželo již několik bývalých hráčů a osobností spojených s Duklou Praha. Oceněním se může pyšnit např. dlouholetý sekretář klubu pan Miloslav Jícha, Jan Brumovský nebo Ivo Viktor. Společně s Františkem Štambacherem obdrželi letošní ocenění i Karel Jarůšek a Jiří Stiegler.

František Štambacher patří do Síně slávy Dukly Praha, kde hrál v letech 1972 až 1983. Byl také členem reprezentačních výběrů, které získaly bronz na ME v roce 1980 a zlato na OH v témže roce. S Duklou Praha získal tři mistrovské tituly (1977, 1979 a 1982) a stal se vítězem Československého poháru (1983). V lize odehrál 262 utkání a vstřelil 27 branek.

K ocenění celý klub velice gratuluje!