• A-tým

• 13.08.2023

Duklu čeká pražské derby proti Viktorii Žižkov

Dukla Praha podruhé v aktuální sezóně FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY (F:NL) zavítá na žižkovský stadion v Seifertově ulici. Při první návštěvě porazil výběr trenéra Petra Rady Spartu B vysoko 4:1. Jak dopadne druhá návštěva Dukly proti domácímu celku a navrátilci do soutěže Viktorii Žižkov?

Dukla Praha bude chtít v pátém kole F:NL navázat na sérii tří výher. Po domácí prohře nad Vyškovem v 2. kole soutěže (2:4) se Dukla dokázala odrazit výhrou proti Zbrojovce (2:0), Varnsdorfu (4:3) a naposledy zvítězila v úvodním kole MOL Cupu proti Hostouni (4:1). Náročný program, kdy se zmíněná utkání odehrála v rychlém sledu dvanácti dní, týmu z Julisky evidentně svědčí.

Viktoria Žižkov se v minulé sezóně dokázala po roce vrátit zpět do druhé ligy a klub tak oslavil 120. výročí založení klubu. Postupovou radost z návratu do F:NL žižkovským však rychle schladily první dva zápasy, kdy Viktoria nejprve prohrála venku s Prostějovem (2:1) a následně doma s Příbramí (2:3). Z jediné výhry sezóny se hráči trenérské dvojice Kotal – Horňák radovali proti trápící se Líšni (3:1). Šest gólů přineslo poslední utkání Viktorie s Opavou (3:3).

Poslední vzájemný zápas: 13. 4. 2022 (F:NL 2021/2022)

FK Dukla Praha - FK Viktoria Žižkov 3:1 (2:1)

FK Dukla Praha:

Rada – Ruml, Piroch, Kulhánek, Kovernikov – Souček (77. Cienciala), Peterka, Kozel (73. Habovda), Šebrle (73. Hrubeš) – Bin (87. Matoušek), Červenka (87. Pázler).

FK Viktoria Žižkov:

Soukup – Řezáč, Gabriel, Súkenník, Muleme – Soungole (76. Žežulka), Sixta (33. Kopičár) – Novák (61. Voltr), Elekana, Osmančík (76. Nabijev) – Batioja.

Branky: 35. Kovernikov, 38. Kozel, 60. Souček (pen.) – 29. Batioja, ŽK: Kovernikov, Peterka, Ruml – Sixta, Kopičár, Řezáč., Rozhodčí: Švagr – Mikeska, Žurovec, Střely na bránu: 6:4, Střely mimo: 3:7, Rohy: 3:7, Držená míče (v procentech): 52:48.

Zápas Dukly Praha s Viktorií Žižkov se uskuteční v pondělí 14. srpna od 17:30. Utkání bude vysílat ČT sport.